ads
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

برد مدار چاپی

دسته بندی :دسته‌بندی نشده ۴ آبان ۱۳۹۹ fetkit 1354

برد مدارچاپی شامل مجموعه ای از مدارهای الکتریکی بوده و می تواند یک طرفه(یک لایه مس)، دو طرفه(دو لایه مس) و یا حتی چند لایه باشد،به طوریکه قطعات الکترونیکی مانند مقاومت، خازن،آی سی و … بر روی آن مونتاژ شده و جهت استفاده در تجهیزات الکترونیکی بکار می رود.
ماده خام تشکیل دهنده این بردها از متریال های مختلفی مانند فایبر،راجرز، تفلن، فلکسی بل و… ساخته شده و با ضخامت های 0.2 تا 3.2 میلی متر عرضه میگردد. استاندارد جهانی تولید بردهای مدار چاپی براساس استاندارد UL و IPC بوده و جهت طراحی این بردها عموما از نرم افزار Protel استفاده میگردد.
تاریخچه:
توسعه از روش های مورد استفاده مدرن در بردهای مدارچاپی در اوایل قرن بیست آغاز شده است.در سال 1903 یک مخترع آلمانی به نام آلبرت هانسون، روکش هادی فویل مسطح را به یک برد عایق، در لایه های چندگانه متصل کرد.توماس ادیسون در سال 1904، روش های شیمیای از آبکاری هادی بر روی کاغذ کتانی را آزمایش کرد. آرتور بری در سال 1913 یک روش چاپ و قلم زنی را در بریتانیا به ثبت رساند،و در ایالات متحده فردی به نام مکس اسکوپ ، با استفاده از فلز اسپری شعله بر روی یک برد از طریق یک ماسک الگو،اختراعی را به ثبت رساند.
چارلز دورکاس در سال 1972 یک روش آبکاری الگوهای مدار به ثبت رساند. پل اسلر، مهندس اتریشی مدارچاپی را به عنوان بخشی از یک دستگاه رادیو اختراع کرد زمانی که سال 1936 در انگلستان فعالیت میکرد.
معرفی:
بردهای مدارچاپی در همه ی محصولات الکترونیکی حتی ساده ترین آنها استفاده می شود. دیگر موارد استفاده شده از برد مدارچاپی شامل سیم بسته بندی و ساخت ساز نقطعه به نقطه می باشد. برد مدارچاپی نیازمند طراحی های اضافه برای ترتیب مدار دارد، اما ساخت و مونتاژ می تواند به صورت خودکار باشد.
ساخت مدارهای با برد مدارچاپی نسبت به دیگر روش های سیم کشی به عنوان اجزا نصب شده و سیم کشی با یک بخش واحد ارزان تر و سریع تر است. علاوه بر این خطا های سیم کشی اپراتور هم حذف میشوند.
هنگامی که برد تنها دارای اتصلات مسی است و هیچ اجزا تعبیه شده دیگری ندارد آنرا برد چاپ سیم کش (PWB) و یا برد سیم کشی حک شده می نامند. اگر چه دقیق تر ، واژه برد چاپ سیم کشی کمتر استفاده می شود. برد مدارچاپی همراه با قطعات الکترونیکی است که مونتاژ مدارچاپی(PCA) و یا مونتاز برد مدارچاپی (PCBA) نامیده می شود.
واژه استفاده شده ی IPC برای بردهای مونتاز شده، مونتاژ کارت مدار (CCA) می باشد که مربوط به برد پشت های مونتاز شده ای آن است. برد مدارچاپی واژه ایست که به طور غیر رسمی برای هر دو برد خالی و مونتاژ شده استفاده می شود.

fetkit

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0